Ważna informacja – utrudnienia w ruchu drogowym w Słowenii i Chorwacji

28.07.2016

Ważna informacja – utrudnienia w ruchu drogowym w Słowenii i Chorwacji

W sobotę 30.07.16 mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym w Słowenii i Chorwacji. W Słowenii zostanie zamknięty Tunel pod Karawankami i częściowo zamknięta autostrada z powodu wizyty prezydenta Putina, również lokalne drogi do miejscowości Pjut mogą być częściowo zamknięte. Dlatego klientom wybierającym się w te rejony zalecamy przejazd do Chorwacji przez Węgry (omijając miejscowość Pjut).

Wymiana Kart Stałego Klienta Eurobus

16.04.2016
Uprzejmie informujemy, że w związku z uruchomieniem od 1 maja 2016 roku nowej oferty Sindbad Eurobus istnieje konieczność wymiany Karty Stałego Klienta Eurobus na Kartę Stałego Klienta Sindbad Club.

Wniosek na nową Kartę można złożyć w naszym biurze. Czas oczekiwania na nową kartę wynosi ok miesiąca !

Po 1 maja 2016 roku Karta Stałego Klienta Eurobus traci ważność i nie będzie można otrzymać zniżki na zakup biletów.

Grecja – podwyżka cen biletów wstępu

09.04.2016

Uprzejmie informujemy, iż rząd grecki podjął decyzję o podwyżce cen biletów wstępów do muzeów oraz do większości stanowisk archeologicznych.
Ustawa ta weszła w życie z dniem 1 kwietnia 2016.
Dla przykładu, w roku 2015 karnet wstępu na Akropol kosztował 12 euro, w tym roku kosztuje 30 euro.
O pełne rozliczenie cen biletów proszę pytać w biurze.

W związku z tym faktem zwiększone zostały orientacyjne koszty realizacji wszystkich programów w Grecji dla sezonu Lato 2016

Majorka – wprowadzenie opłaty klimatycznej

08.04.2016

Zgodnie z informacją opublikowaną przez Parlament Balearów, z dniem 1 lipca 2016 roku wszyscy dorośli turyści (oraz dzieci powyżej 15 roku życia) przyjeżdżający na Majorkę zostaną objęci podatkiem klimatycznym

Nowy podatek będzie pobierany w hotelu podczas zakwaterowania

Wysokość opłaty jest uzależniona od kategorii hotelu oraz terminu wyjazdu.

Opłata wynosi od ok 1 € do ok 2 € na osobę za dobę.

Kanada – potwierdzenie podróży przez system ETA

21.01.2016

Od 15 marca 2016 roku obywatele Polski podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego będą zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Electronic Travel Authorization – eTA). Koszt: 7 CAD

W celu rejestracji należy wypełnić indywidualnie formularz dostępny na stronie:

http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp .

Do rejestracji potrzebne są:

  • ważny paszport

  • adres e-mail

  • karta kredytowa

Dodatkowe informacje są dostępne na stronach:

http://polakzagranica.msz.gov.pl/Kanada,CAN.html oraz http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas.asp .

 

Darmowy parking w Kraków Airport do 31.03.2016

14.01.2016

Na nadchodzący sezon letni 2016 Kraków Airport przygotował specjalną ofertę FIRST MINUTE dla pasażerów rejsów czarterowych. Dla wszystkich sprzedaży imprez czarterowych na sezon letni, które zostaną dokonane do dnia 31 marca 2016 istnieje możliwość rezerwacji bezpłatnego postoju na parkingu wielopoziomowym vis a vis terminalu pasażerskiego.

Oferta PARK4FREE obejmuje 17 kierunków i dostępna jest w Naszym Biurze.

 

  • Oferta dotyczy jedynie imprez z wylotem czarterowym z Kraków Airport
  • Oferta dotyczy imprez, zakupionych w dniach 07.12.2015 do 31.03.2016
  • Wylot z Kraków Airport musi nastąpić pomiędzy 01.04.2016 a 31.10.2016

 

Generalny remont terminalu A – na lotnisku Katowice Pyrzowice

10.12.2015

Od listopada 2015 roku do końca maja 2016 roku będzie trwał generalny remont i przebudowa terminalu pasażerskiego A.

W związku z tym przedsięwzięciem nastąpi zmiana organizacji obsługi wylotów do krajów Non-Schengen.

Podobnie jak do tej pory bagaż rejestrowany pasażerowie będą nadawali w terminalu A. Z kolei kontrola bezpieczeństwa, kontrola dokumentów oczekiwanie na wejście na pokład samolotów odbywać się będą w terminalu B. Hala odlotów w tym obiekcie została przygotowana do czasowej obsługi rejsów zarówno do krajów strefy Schengen jak i Non-Schengen.

Pasażerowie podróżujący w strefie Non Schengen mogą dokonywać zakupów w Strefie Wolnocłowej WOC przed kontrolą paszportową.

W ramach generalnego remontu i przebudowy terminalu pasażerskiego A powiększona zostanie hala odlotów tego obiektu m.in. o powierzchnię hali przylotów, które w czerwcu 2015 roku zostały przeniesione do nowego terminalu pasażerskiego C. Odloty powiększone zostaną także o obszar na pierwszym piętrze obiektu, gdzie znajdowała się restauracja i tzw. „mały” taras widokowy.

Po przebudowie powierzchnia hali odlotów w terminalu A wzrośnie czterokrotnie. Na jej terenie powstaną nowe punktu handlowo-gastronomiczne, sklepy wolnocłowe, na pierwszym piętrze uruchomiona zostanie restauracja, zwiększona zostanie liczba toalet.

W ramach przebudowy hali odlotów w terminalu pasażerskim A zostanie zmieniona lokalizacja kontroli bezpieczeństwa oraz zwiększona liczba stanowisk. Powstanie też szklana ściana, która oddzielać będzie część ogólnodostępną obiektu od hali odlotów.

Prosimy o stawianie się na odprawach zgodnie z wytycznymi od linii lotniczych.

BILETY TANICH PRZEWOŹNIKÓW AUTOKAROWYCH

09.12.2015

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bilety tanich przewoźników autokarowych:

PolskiBus (połączenia na terenie całego kraju oraz dodatkowo do Berlina, Bratysławy, Budapesztu, Pragi, Rygi, Talina, Wiednia, Wilna,)

FlixBus (nowe połączenie SzczecinBerlin Dworzec Główny oraz lotnisko Berlin Tegel)

Autokary klasy LUX, z klimatyzacją, wygodnymi fotelami, darmowym Wi-Fi oraz gniazdami sieciowymi do podłączenia laptopów i innych urządzeń mobilnych.

SZYBKO TANIO KOMFORTOWO

Aktualne ostrzeżenia dla podróżujących

03.12.2015

Szanowni Państwo,

Przypominamy o zapoznaniu się z aktualnymi ostrzeżeniami, które znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod adresem www.msz.gov.pl / informacje konsularne / ostrzeżenia dla podróżnych.

Izrael – ostrzeżenie dla podróżujących

11.07.2014

UWAGA!!! OSTRZEŻENIE PRZED PODRÓŻOWANIEM!!!! IZRAEL

W związku z operacją izraelską w Strefie Gazy oraz zamkniętym przejściem granicznym w Rafah pomiędzy Strefą Gazy a Egiptem, Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkie podróże na terytorium Strefy Gazy.

Obywatele polscy przebywający w Strefie Gazy muszą liczyć się z brakiem możliwości powrotu do kraju do czasu ponownego otwarcia granicy przez władze w Egipcie. Przejście graniczne pomiędzy Strefą Gazy a Izraelem w Erez jest zamknięte.

W związku z zaostrzeniem konfliktu pomiędzy Izraelem i organizacją Hamas w Strefie Gazy możliwy jest ostrzał rakietowy południowego i centralnego Izraela. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże na terytoria południowego Izraela położone w odległości do 40 km od Strefy Gazy. Odradza się podróżowania do Jerozolimy Wschodniej oraz w rejon przejść granicznych pomiędzy Izraelem oraz Zachodnim Brzegiem Jordanu a także większych miast na Zachodnim Brzegu Jordanu. W przypadku alarmu przeciwrakietowego należy bezwzględnie stosować się do poleceń miejscowych władz i służb porządkowych.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZELKIMI OSTRZEŻENIAMI PRZED PODRÓŻĄ – PRZECZYTAJ KONIECZNIE http://poradnik.poland.gov.pl/